Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Veprimi i Ronaldos i bëri “gjëmën” Coca-Cola-s, por ja koha kur futbollisti ishte imazhi i saj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Veprimi i Cristiano Ronaldo-s gjatë një konference për mediat para disa ditësh bëri xhiron e rrjetit.

Ylli i skuadrës portugeze nuk pranoi që të pinte Coca-Cola që ishte vendosur mbi tavolinë duke e zëvendësuar me një shishe me ujë.

Teksa, u bëri thirrje të gjithëve që të konsumojnë vetëm ujë dhe jo pije të dëmshme për shëndetin.

Duke qenë se Ronaldo është një person me një influencë të madhe, ky veprim i tij ka shkaktuar një humbje të madhe te kompania. Më herët u bë e ditur se pija e famshme humbi 4 milardë dollarë vetëm nga ky veprim i Ronaldos.

Mirëpo, menjëherë pas këtij veprimi të shumtë kanë qenë ata persona të cilët i kanë kujtuar Ronaldos se dikur ai ka qenë imazh i Coca-Colës dhe KFC-së dhe Mcd’s.

Më shumë

spot_img
spot_img