Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Veprimet e dyshimta nxjerrin zbuluar shqiptarin në Itali, agjentët e kontrollojnë dhe i gjejnë kokainë e 9 mijë euro

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 24-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali pasi akuzohet për trafik të lëndëve narkotike. 

Ishin agjentët e stacionit të policisë italiane ata të cilët pas një hetimi zbuluan një pronë të patundshme, në zonën e Marinos, e cila ishte e mbrojtur nga një mur i lartë, aty ku shtetasi shqiptar po zhvillonte biznesin e drogës.

Sipas mediave italiane, shtetasi me ininciale P.P u ndalua nga agjentët e policisë për kontroll dhe i gjetën 150 euro në xhep, mirëpo sjellja e dyshimtë e tij bëri që efektivët të dyshonin dhe të shkonin të kontrollonin shtëpinë e 24-vjeçarit.

Në apartamentin e tij u gjetën 9 mijë euro cash dhe 9.3 gram kokainë. Pavarësisht se ai pohoi se e mbante kokainën për përdorim personal, i riu u vu në pranga nën akuzën për posedim dhe trafik droge.

20 121410 22 28

Më shumë

spot_img
spot_img