Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Vendoset data, ja deri kur do të qëndrojnë mbyllur kufijtë e jashtëm të BE-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a65fde25bd551fbe9f540d18507305b4

Këshilli Europian ka thënë se vendet anëtare të BE-së duhet t’i mbajnë të mbyllura kufijtë deri të paktën në mes të Qershorit.

KE i këshilloi liderat e vendeve të BE-së këtë të premte që të zgjasin ndalimin e udhëtimit për 30 ditë të tjera. Ndonëse kjo do të jetë në dorë të secilës qeveri, vendet që janë në Shengen deri tani kanë ndjekur një strategji të përbashkët.

“Qëllimi kryesor mbetet ndalimi i përhapjes së koronavirusit përmes udhëtimit”, tha Margaritis Schinas, zëvendës presidenti i Promovimit të mënyrës së Jetësës Tonë Europiane.

“Pavarësisht progresit në disa shtete Europiane, situata në botë mbetet delikate. Ndaj vendimet duhen marrë në mënyrë graduale, dhe kufizime të caktuara të hiqen në momente të caktuara”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img