Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

‘Vendos maskën ose gjobë’, shqiptari dhunon 3 policët italianë, dërgohen me urgjencë në spital

spot_img

Lajme të ngjashëm

1b8a8c17f0f05d0d52987c4bfbe41adb scaled

Një emigrant shqiptar është arrestuar në Firence të Italisë, pasi ka dhunuar 3 policë bashkiakë, të cilët i kanë kërkuar të vendoste maskën, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit.

 

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Calzaiuoli”, ku emigranti shqiptar, i cili po ecte në rrugë pa maskë, në shoqërinë e një gruaje, gjithashtu pa maskë, është ndaluar nga patrulla dhe është urdhëruar të vendosë maskën bashkë me shoqëruesen e tij.

Shqiptari fillimisht ka filluar të diskutojë me policinë, derisa situata ka degjeneruar në dhunë.

3 prej policëve janë dërguar menjëherë në urgjencë. Njëri prej tyre ka dëmtime më të rënda se kolegët.

Më shumë

spot_img