Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Vendos Konferenca e Kryetarëve, ja kur do të mbahet raundi i dytë për presidentin e ri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Konferenca e Kryetarëve ka vendosur që raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të jetë më 23 maj.

Me vota pro është miratuar që raundi i dytë për votimin e presidentit të ri të zhvillohet më 23 maj në orën 18:00. Po ashtu është miratuar që më 22 maj në orën 16:00 do jetë afati i fundit për të dorëzuar dokumentacione në Kuvend.

albsig

Ishte kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla që propozoi të hënën e ardhshme për raundin e dytë për zgjedhjen e Presidentit.

Opozita kërkoi në këtë mbledhje që procesi të ishte jo një farsë dhe që të fokusohej procesi te kushtet, ndërsa mazhoranca pohoi se janë gati të ulen për emra konkretë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img