Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Vendmi i Kosovës për targat, serbët në protestë, vijojn të mbyllura i pikat kufitare të Jarinjës dhe Bërnjakut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është dita e tretë sot që dogana në Jarinjë dhe në Bërnjak vijon të jetë e bllokuar. Serbët vijojnë të protestojnë pas marrjes së vendmit të qeverisë së Kosovës për reciprocitetin e targave.

Që do të thotë se makinat me targa serbe nuk hyjnë dot në Kosovë, por duhet të pajisen me targa të Kosovës përkohësisht.

Protestuesit edhe gjatë natës kanë mbetur në doganë duke këkruar që vendimi të ndryshohet. Kujtojmë që qeveria e Kosovës mëngjesin e të hënës nisi zbatimin e reciprocitetit për targa duke vënë targa të përkohshme për veturat me targa të Serbisë që hyjnë në territor të Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img