Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Vendimi s’është marrë me ngut”, Preç Zogaj për Berishën “non-grata”: SHBA janë menduar mirë, të ngrihemi mbi relacionet personale që krijojmë me njerëzit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Preç Zogaj hedh poshtë mundësinë që vendimi i SHBA për shpalljen non-grata të Sali Berishës, të jetë marrë “me nxitim” gjatë ditëve të fundit.

Zogaj thotë se për të arritur në këtë vendimm DASH është “menduar shumë mirë”, edhe për faktin se dikur ka punuar me Berishën.

“Nuk është dënim penal, është një dënim moral. Një distancim i SHBA. E përjashtoj 100% atë që thuhet se është një vendim i marrë me ngut. Kam mendimin se SHBA janë menduar shumë mirë për këtë që kanë bërë edhe për faktin se kanë punuar me Berishën.

SHBA prej 30 vitesh ndjekin nga afër zhvillimet politike dhe aktorët politikë në Shqipëri. Ata hulumtojnë dhe janë i vetmi vend që publikojnë raporte për vendin tonë. Ata kanë një informacion shumë të gjerë për zhvillimet në vend. Duhet të ngrihemi mbi relacionet personale që ne krijojmë me njerëzit dhe ta themi që nuk ka sesi të ndodhë ajo që thonë”, deklaroi Zogaj në “Opinion”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img