Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Vendimi për zgjedhjet e 30 Qershorit, Shkëlzen Berisha: Partia në ballë, kolegji në këmbë

spot_img

Lajme të ngjashëm

dce7a3d7092e95cee94fffbad57161b2

Djali i ish kryeministrit Sali Berisha ka reaguar lidhur me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për zhvillimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

‘Dispozitivi i vendimit të gjykatës: Partia në ballë, kolegji në këmbë’, shkruan Berisha.

Kolegji Zgjedhor vendosi sot përfundimisht zhvillimin e zgjedhjeve më 30 qershor.

Rrjedhimisht dekreti i Presidentit Ilir Meta për anullimin e zgjedhjeve është i pavlefshëm dhe data që mbetet në fuqi për zgjedhjet lokale është pikërisht 30 qershori.

 

Më shumë

spot_img