Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vendimi për Tahirin, analisti tregon se ku qendron problemi në të

Shkruar nga Newsbomb

Vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish ministrin Tahiri ka qenë vendimi i duhur për të, kështu është shprehur analisti Ben Andoni mbrëmjen e sotme në Ora News. Por ka dhe diçka që nuk shkon në të.

 Sipas Andonit ka një problem në lidhje me mbledhjen dhe dokumentimin e informacioneve. Mungesa e punimës profesionale mungon, pra hetuesit, gjykatësit apo prokurorët çedojnë në punën e tyre.

Komenti i plotë:

 Sa i përket masës së fundit ndaj zotit Tahiri, mendoj që është veprim i duhur, por problemi madh sot dhe në të ardhmen është për mbledhjen e evidencave të duhura për të vendosur një njeri pas hekurave.

 Ky është problemi më i madh jo thjesht për zotin Tahiri, por për të gjithë njerëzit që janë të lidhur me politikën shqiptare dhe fushat e jetës shqiptare. Do të thotë ne akuzojmë , politikanët akuzojnë njeri-tjetrin ka kaluar në një relativizim të së keqes, por ato hallka që duhet të punojnën profesionalisht, ato çedojnë. Dhë në rastin e zotit Tahiri, nëse nuk do të funksionojnë si duhet mbledhja e informacionit të duhur, evidencave të duhura do të jetë një proces maratonë, por tek e fundit nuk do cojë asgjëkundi. 

I vetmi moment me zotin Tahiri është që Shqipëria është përpara një afati kohor, dhe është parë fati i tij i lidhur disi me mënyrën si Shqiëpria do të shesi përgatitjen e vet për hapjen e negociatave. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese