Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Vendimi për mbrojten e Lulzim Bashës nga Garda, PD nxjerr dokumentin: Kryetari i opozitës ka qenë prej vitit 2007 në mbrojtje, gjithçka është propagandë e Edi Ramës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën ne sotme Këshilli i Ministrrave vendosi që në mbrojtjen e Gardës së Republikës të jenë edhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Por Partia Demokratike me anë të një reagimi për media është shprehur se kjo është një propagandë e Edi Ramës, pasi kryetari i opozitës mbrohet nga Garda që nga viti 2007, teksa ka publikuar edhe dokumentin.

Reagim i Partisë Demokratike

Nëpër disa media Edi Rama ka propaganduar sot se Garda e Republikës do të mbroka Kryetarin e opozitës. Gjithçka për të hequr vëmendjen nga situata dhe për të bërë diversion. Të paktën që prej 2007, Garda e Republikës ruan Kryetarin e opozitës, sipas ligjit dhe vendimeve të Këshillit të Ministrave . Për pasojë, edhe kryetari i PD, gjatë gjithë kohës, pa asnjë ndërprerje, ka qenë nën ruajtjen e Gardës së Republikës, siç legjislacioni në fuqi ka parashikuar.

245886605 3145176232383861 8625265645127142457 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img