Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Vendimi për kthimin e maturantëve në klasë, Kushi: E shoh me optimizëm, shkollat janë të përgatitura për t’i mirëpritur nxënësit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka deklaruar se e sheh me optimizëm vendimin e Komitetit të Ekspertëve për të kthyer në bankat e shkollës maturantët nga 10 bashkitë që konsiderrohen zona me rrezik të lartë infeksioni.

Në një postim në Facebook, kandidatja socialiste e Elbasanit bën me dije se shkollat e mesme pranë këtyre bashkive janë të përgatitura për të mirëpritur nxënësit sipas të gjithave protokolleve anti-COVID.

Postimi i plotë i ministres Evis Kushit:

Jam optimiste për sugjerimin e fundit të Komitetit të Ekspertëve për rikthimin në bankat e shkollës të maturantëve nga 10 bashkitë që deri më sot konsideroheshin zona me rrezikshmëri të lartë infeksioni. Shkollat e mesme pranë këtyre bashkive janë plotësisht të përgatitura për të mirëpritur nxënësit sipas të gjithave protokolleve anti-COVID.

Duke falenderuar çdo nxënës, mësues e prind për mirëkuptimin e reflektuar deri më tani, apeloj fort që të jemi shumë të kujdesshëm në respektimin e rregullave me qëllim mbrojtjen e shëndetit të gjithsecilit dhe vijimin me një proces të rregullt mësimor.

Faleminderit dhe suksese të gjithëve!

Më herët Komiteti i Ekepertëve vendosi që maturantët të kthehen në bankat e shkollës, duke respektuar me rrepëtësi e rigorozitet masat anti-Covid-19.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img