Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Vendimi për Dritan Dajtin, gazetarja: Jeta e një polici nuk vlen, i vrisni disa herë

spot_img

Lajme të ngjashëm

c06f89b261dcbf8ff01d004b237915cb

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për Krimet të Rënda që pranon gjykim të shkurtuar për Dritan Dajtin, i akuzua për vrasjen e katër policëve, gazetarja e kronikës Anila Hoxha, thotë se pret hakërrimin e zyrtarëve të lartë.

 

Reagimi i Anila Hoxhës:

“Pres hakërrimin e ministrit të brendshëm. Pres hakërrimin e drejtorit të përgjithshëm të policisë së shtetit !!! Të kujtdo dreqi qe është ulur nëpër karrige shtetërore dhe as që i bëhet vonë se sa vlen jeta e nje polici. Sepse jeta e një polici nuk vlen perderisa i nxirrni neper aksione te tradhetuara, i dekonspironi dhe i vrisni ne menyra gjithfaresh.

Disa i vrisni duke mos i motivuar. Disa i vrisni duke i pezulluar nga detyra. Disa duke ju kerkuar llogari pse nuk ju pershendeten ne menyre ushtarake. Disa se i quani trupe dhe flote kur ata jane efektive te policise. Disa vriten pak nga pak. Disa vriten brenda nje casti. Dhe disa rivriten.

Rip deshmoret e atdheut:

Fatos Xhani

Altin Dizdari

Saimir Duckollari

Kasteriot Feskaj

Më shumë

spot_img