Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Vendimi për djegien e mandateve, Murrizi zbulon çfarë u diskutua në mbledhjen e PD: Ka dhe të tjerë kundër, dhe Berisha nuk…

spot_img

Lajme të ngjashëm

357c88a8cc9bb096f83bbac7694ac158

Myslym Murrizi ka treguar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Arena’ çfarë u diskutua në mbledhjen e PD, kur u mor vendimi për djegien e mandateve.

Deputeti u shpreh se për vendimin janë zhvilluar tre orë diskutime, ndërsa ka theksuar se kishte dhe deputëtë të tjerë kundër djegies. Sipas Murrzit, në mbledhje Berisha nuk ishte ideatori i këtij vendimi.

‘Në mbledhjen e grupit parlamentar ka pasur tre orë diskutime. Nuk kam qenë vetëm unë kundër djegies së mandateve. Në diskutimin e zt.Berisha të jem i sinqertë nuk pashë që të ketë qenë promotori. Foli pothuajse të njëjtën gjë që u mor. Kërkojmë një qeveri tranzitore, një ndryshim që të mos ketë hajdut zgjedhjesh, një forcim të penalitetit në Kodin Zgjedhor dhe një pastrim të politikës nga elementët e inkriminuar.’

 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img