Vendimi, mbledhja e parë e qeverisë për 2018-ën nuk do jetë në Tiranë

Publikuar tek: politike, më 14:48 08-01-2018 Vendimi, mbledhja e parë e qeverisë për 2018-ën nuk do jetë në Tiranë ilustruese

Mbledhja e parë e qeverisë “Rama 2” pritet të mbahet këtë javë, si mbledhja e parë e vitit 2018.

Por, ashtu siç ka kërkuar kryeministri Rama, mbledhjet e qeverisë nuk do të mbahen vazhdimisht në Tiranë.

Pas Shkodrës, Vlorës dhe Korçës, këtë herë ministrat dhe kryeministri do të udhëtojnë drejt veriut, në qytetin e Lezhës.

Mbledhja do të zgjasë dy ditë, të premte dhe të shtunë. Po ashtu, kryeministri pritet të ketë takime edhe me banorët e Lezhës e për tu njohur më gjerësisht me problemet e tyre. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lirimi i Çakos nga detyra, reagon për herë të parë LSI: E shiti Rama
Padia ndaj Ramës, LSI i nis letër Arta Markut: Si po shkojnë hetimet »
Article Logic
Execution time: 0.011631965637207
array(1) { ["section"]=> string(75) "vendimi-mbledhja-e-pare-e-qeverise-per-2018-en-nuk-do-jete-ne-tirane-105846" }