Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Vendimi i Suedisë për tu anëtarësuar në NATO, Xhaçka: Është një lajm i mire! Shqipëria do të bëjë gjithçka për të përshpejtuar procedurat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka reaguar në lidhje me kërkesën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO.

Xhaçka thotë se ky është një lajm i mirë për Aleancën dhe sigurinë tonë kombëtare, teksa thekson se Shqipëria do të përshpejtojë procedurat që anëtarësimi i Suedisë të kryhet sa më shpejt në kohë.

albsig

spring

“Vendimi i Suedisë për të kërkuar anëtarësimin në NATO është një lajm i mirë për Aleancën dhe për sigurinë tonë kolektive. Shqipëria e mirëpret këtë vendim dhe do të bëjë gjithçka që është e nevojshme për të përshpejtuar procedurat”, shkruan Xhaçka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img