Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Vendimi i ri: Nga pika kufitare e Hanit të Hotit kalohet vetëm me tampon negativ

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c9849d3b0b104568cf6f5bed5152c35f

Përforcohen masat anti-Covid edhe në pikën kufitare të Hanit të Hotit në Shkodër.

Nga dita e sotme e në vijim, të githë udhëtarët që kalojnë përmes kësaj pike kufitare do t’i dhuhet të kenë me vete edhe vërtetimin e tamponit negativ të kryer brenda 72 orëve të fundit.

Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit thotë se ky vendim do të qëndrojë deri në një urdhër të dytë.

Kujtojmë pak ditë më parë Greqia bllokoi doganën e Kapshticës, pasi u zbuluan disa pasagjerë me përgjigje të falsifikuar të testit.

Njoftimi i plotë:

Stacionet e Policisë Kufitare Hani i Hotit dhe Muriqan:

Njoftojmë të gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Malit të Zi, se duke patur përgjigjen e tamponit të tyre, mund të lëvizin normalisht drejt vendit fqinjë.

Ky rregull do të jetë i vlefshëm për javët në vijim, deri në një urdhër të dytë, nga e hëna në të premte ora 22:00.

Duke ju falenderuar për mirëkuptimin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img