Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Vendimi i qeverisë, e hëna ditë zie në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Shqipërisë ka vendosur që të shpallë nesër më datë 16 nëntor ditë zie, për nder të viktimave të sulmeve terroriste në Francë. Në vendimin e qeverisë thuhet se të hënë flamujt do të ulen në gjysmë shtizë dhe në orën 12:00 do të mbahet një minutë heshtje.

Duke dënuar me ashpërsi sulmet terroriste, qeveria shqiptare shpreh ngushëllimet për popullin francez.  

Në sulmet e 13 nëntorit gjetën vdekjen 129 persona, ndërsa më shumë se 350 të tjerë u plagosën. 

Lexo edhe: Francë/ Identifikohet një prej terroristëve, quhet Omar Ismail Mostefai

Më shumë

spot_img