Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Vendimi i papritur, Erion Braçe nuk do të jetë në Qeverinë Rama 3: Ka një fund! I nderuar që shërbeva për njerëzit në nevojë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Erion Braçe nuk do të jetë pjesë e Qeverisë Rama 3. Të pakët, kështu lë ai vetë të kuptohet, nga një postim i fundit në rrjetet sociale.

Duke postuar një video nga pasojat e tërmetit në Thumanë, në 2019, Braçe shkruan ndër rreshta “ka një fund”. Ky mesazh lë të kuptohet se ai nuk do të jetë më pjesë e kabinetit qeveritar. Vendimi i papritur që bëhet vetë publik nga ai, vjen në të njëjtën ditë kur kryeministri Rama në një konferencë për mediat bëri bilancin e mandatit të dytë dhe foli për të tretin.

“Ka nje fund! I nderuar qe sherbeva per njerezit ne nevoje, ne ditet e tyre me te veshtira ne 24 vitet e fundit”, shkruan Erion Braçe dhe ndan videon e mëposhtme. Vetë, Edi Rama sot tha se javën e ardhshme do të bëhen publik emrat e kabinetit të ri për mandatin e tretë, ku sigurisht do të ketë “lojtarë të rinj”.

LAJM I FUNDIT: Fjalimi i Ramës; Ja cilët janë ministrat që morën “notë kaluese” dhe cilët “ngelën” në klasë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img