Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Vendimi i “Kushtetueses” për Zgjedhjet Vendore të vitit 2019 mbërrin në Presidencë, Meta bën hapin e radhës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Zgjedhjet Vendore të vitit 2019 ka mbërritur ditën e sotme në Presidencë. Lajmin e bën të ditur këshilltari i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi.

Ai thotë se ditën e nesërme Presidenti Meta do të ketë një qëndrim zyrtar mbi këtë çështje, të cilin do ta bëjë publik për opinionin vendas dhe ndërkombëtar.

“Sot në mesditë ka mbërritur në protokollin e Institucionit të Presidentit të Republikës njoftimi i Gjykatës Kushtetuese për vendimmarrjen e saj për çështjen e zgjedhjeve vendore 2019.

Në respekt të transparencës dhe për rëndësinë e veçantë, që ka kjo çështje për të gjithë qytetarët, brenda ditës së nesërme Institucioni i Presidentit të Republikës do të ketë një qëndrim zyrtar, që do ta bëjë publik për opinionin vendas dhe ndërkombëtar”, shkruan Blushi.

Kujtojmë se Gjykata Kushtetuese vendosi të legjitimojë zgjehdjet e 30 Qershorit, të cilat Presidenti Ilir Meta nuk i dekretoi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img