Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Vendimi i EMA-s, reagon Manastirliu: AstraZeneca është e sigurtë dhe efektive, s’ka lidhje me trombozën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a95e5830d84c1bba67f4e6ad0fbe2be1

Minsitrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në Facebook duke ju referuar Autoritetit Rregullator të Barnave te Bashkimit Evropian, shkruan se AstraZeneca është një vaksinë e sigurtë dhe efektive.

“PO NDODH EMA (Autoriteti Rregullator i Barnave i Bashkimit Evropian): “Kemi mbërritur në një konkluzion të qartë shkencor. Astra-Zeneca është një vaksinë e sigurtë dhe efektive. Përfitimet janë shumë herë më të mëdha se sa risqet. Vaksina nuk shoqërohet me një rritje të rrezikut të përgjithshëm të ngjarjeve tromboembolike ose mpiksjes së gjakut. Provat në botën reale, sugjerojnë që vaksina ka një efektshmëri edhe më të lartë se sa ajo e treguar gjatë testeve”, shkruan Manastirliu.

EMA ka dalë sot me një vendim në lidhje me vaksinën anti-covid, AstraZeneca, për të cilën shumë vende kanë pasur pikëpyetjet dhe sipas EMA-s, vaksina AstraZeneca është e sigurt dhe nuk ka lidhje me trompozën.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img