Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Vendimi i çuditshëm i Spanjës, shkurton numrin e personelit shëndetësor, mjekët dhe infermierët dalin në protestë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

71c6f584a24ef039854ae1165cd494ec

Edhe pse është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, Spanja ka vendosur që të shkurtojë vendet e punës për mjekët dhe infermierët.

Kjo ka bërë që punonjësit e shëndetësisë të dalin këtë të dielë në protesta, ku mbi 4 mijë protestues kanë kërkuar pezullimin e vendimit të qeverisë.

“Në Madrid ne jemi shumë të vetëdijshëm për COVID-19”, u shpreh një nga protestuesit.

Ndërkohë kryeministri spanjoll i ka bërë thirrje qytetarëveqë të ndalnin tubimet, për shkak se mund të rritej numri i infektimeve me COVID-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img