Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Vendimi BOMBË i Metës për zgjedhjet, reagon ASHPËR Rama: Përpjekje e dëshpëruar! Gjithçka u bë për të arritur te plani i tyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fb8829fff3b41eeb10db7263bb6f1a90

Kryeministri Rama i është përgjigjur ashpër Metës, i cili pak më parë shfuqizoi datën e zgjedhjeve të cilat vet i kishte dekretuar në 30 qershor.

Nga Berati, Rama e quajti vendimin e presidentit një përpjekje e dëshpëruar e njerëzve të dëshpëruar që do të marrin po ashtu një përgjigje të dëshpëruar. Sipas Ramës, përgjimet e dosjes 339 janë organizuar qartësisht për të arritur te plani i tyre, shfuqizimi i zgjedhjeve.

‘Nuk jam i befasuar e prisja edhe këtë dhe nuk është asgjë veçse mbyllja e një rrethi të një plani të bërë me kohë, për një arsye të vetme, për arsyen se nuk kërkohet shtyrja e zgjedhjeve, kërkohet marrja zvarrë e qeverisë e varrimi reformës në drejtësi. Por as qeverinë se marrin zvarrë, as reformën se varrosin dot dhe ne në 30 qershor do bëjmë zgjedhje, sepse zgjedhjet janë të popullit, as të partive as të Presidentit.

Kjo që sapo ndodhi është vazhdimi i asaj që ka ndodhur me atë dosjen e famshme me të cilën ju rrokanisën kokën ju dhe gjithë shqiptarëve sikur flisnin për numrat e atyre telefonatave rozë duke u përpjekur të krijojnë një paqartësi dhe të hedhin gjithë baltën e mundshme për të shkuar drejt këtij plani. Shkatërrimit të zgjedhjeve dhe për të vënë kushte për reformën në drejtësi, e patë prokuroren e krimeve të rënda, dhe një grusht prokuroresh që dihet se kujt i kanë shqërbyer. Në vend se ti merrnin ato përgjme ti zbardhnin, i mbyllën i futën në një kazanë dhe i cuan te partia. Dhe nga partia e hapën kapakun për të krijuar gjithë atë konfuzion duke mos kursyer as Shqipërinë’, tha Rama

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img