Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
24 %
1kmh
0 %
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Vendimi: “Autochthonous” dhe simbolet e Kosovës ndalohen në stadium

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim mes përfaqësuesve të Federatës Shqiptare të Futbollit, Policisë së Shtetit dhe UEFA-s, në lidhje me simbolet që do të lejohen dhe ato që do të ndalohen në stadium gjatë ndeshjes Shqipëri-Serbi.

Në “Elbasan Arena” sipas vendimit të marrë nga këto institucione do të lejohen vetëm simbolet zyrtare kombëtare, ndërsa ndalohet çdo simbol apo figurë e shtetit të Kosovës.

Gjithashtu, tifozët e kanë të ndaluar të shpalosin banderola me hartën e “Shqipërisë Etnike” apo flamurin e njohur si “Autochthonous”, por lejohet që të mbahen simbole të klubeve shqiptare dhe kosovare.

Çdo tifoz që do të hyjë në stadium do të kontrollohet nga policia për këto simbole.

Lexo edhe: Çfarë nuk duhet të ndodhë sot në stadium, Shqipëri-Serbi është “bileta” për në Francë

Më shumë

spot_img
spot_img