Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
29 %
4.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

VENDIMET/Fituan mandatin e deputetit në zgjedhjet e 25 prilli, dy zv.ministrat e Ramës lirohen nga detyra

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Etjen Xhafaj dhe Petro Koçi num do të jenë më pjesë e qeverisë Rama, pasi janë liruar nga detyra sepse fituan mandatin e deputetit në zgjedhjet e 25 prillit.

Xhafaj mbante postin e zëvendësministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, ndërsa Koçi ishte zv.ministër i Mbrojtjes.

Në zgjedhjet e 25 prillit Petro Koçi ishte renditur i dyti në listën e PS në qarkun e Fierit dhe arriti të merrte 3233 vota personale, ndërkohë që Etjen Xhafaj u rendit i 12-ti në listën e qarkut të Tiranës, ku arriti të sigurojë 12793 vota personale.

Screenshot 8 35

Më shumë

spot_img
spot_img