Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

VENDIMET e para të Qeverisë: 12 milionë lekë shpenzime spitali prokurores së Pukës, kampionet e Kosovës punësohen në Ministri, hapet dogana e Shishtavecit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e re e Shqipërisë ka publikuar vendimet e para që janë marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Ndër to bien në sy, krijimi i Agjencisë për Media dhe Informim, hapja e doganës së Shishtavecit dhe Krushevës, punësimi i kampioneve olimpike të Kosovës në Ministrinë e Mbrojtjes.

Gjithashtu, Qeveria do të mbulojë 12 milionë lekë shpenzime spitali për Elidiana Kasën, prokurore e Prokurorisë së Pukës. Nuk dihet ende se nga çfarë vuan Kasa, për të cilën shteti ka vendosur t’i mbulojë të gjitha shpenzimet shëndetësore.

Vendime Të Miratuara Në Mbledhjen e Këshillit Të Ministrave by Newsbomb Albania on Scribd

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img