Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Vendimet e Bashës janë nul”, Këlliçi: Më 22 mars hapet gara për kryetar të PD

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti demokrat Belind Këlliçi, i cili u pezullua nga Kryesia e PD ka thënë edhe një herë se vendimet e kreut të PD-së janë “nul”. 

Ai tha për “Ora neës” tha se është për të ardhur keq për veprimet që po bën Basha, ndërsa shtoi se ky i fundit po planifikon të përjashtojë edhe 220 anëtarë të Këshillit Kombëtar.

Ndër të tjera Këlliçi është shprehur se më 22 mars do të hapet gara për kryetar të PD.

“Nuk e marr në kosnideatë vendimin. për mua është nul dhe  nuk ka vlerë fare. Nuk ndjehem shumë mirë sepse më vjen keq për PD. Në aspektin personal, ky vendim nuk ekziston dhe as nuk më shqetëson. Unë jam i qetë dhe jamë aty ku duhet të jem. Të arrij PD në 2022 të ketë lloj vendimarrjesh është për t’ë ardhur keq. Të arrij fraksioni i vulës  dhe i godinës, që me një të rënë të lapsit të heq 28 titullar të PD dhe më pas po planifikohen të heq 220 anëtarë të Këshillit Kombëtar. Këto spastrime nuk i kanë bërë të gjitha partitë politike në 30 vite.  Ka një shpresë se PD po ringrihet.

Do ringrihemi përmes një procesi model, përmes riorganizmit që ne kemi nisur. Më 22 Mars ne do  të kemi mundësinë që të hapim garën për kryetar të PD” tha ai ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img