Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vendim i papritur nga Vjosa Osmani, shkarkon ambasadorin në Maqedoninë e Veriut dhe detyrën e merr bashkëshorti i saj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dje shkarkoi 12 ambasadorë të Kosovës në gjithë botën, pas kërkesës që iu bë asaj që të shkarkonte ambasadorët e vendosur më herët politikisht.

Një prej tyre ishte dhe ai në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, që ishte emëruar nga ish-Presidenti Hashim Thaçi në tetor 2018. Mirëpo zv/shef i misionit në këtë ambasadë është burri i Vjosa Osmanit, Prindon Sadriu.

Tashmë me shkarkimin e Dedajt, drejtimin përkohësisht të ambasadës e merr Sadriu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img