Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Vendi vijon të pushtohet nga vala e të nxehtit afrikan, ISHP thirrje qytetarëve: Pini sa më shumë lëngje, mbani freskët ambienti e shtëpisë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon ndikimi i masave ajrore të nxehta mbi vendin tonë, duke diktuar mot të kthjellët dhe temperatura të larta në të gjithë territorin.

Temperaturat janë të larta e teksa raportohet se në ditët në vijim do të arrijë deri në 42 °C.

Në lidhje me këtë ka reguar edhe Instituti i Shëndetit Publik, i cili u kërkon qytetarëve që të mbrojnë shëndetin në këto ditë të nxehta.

ISHP u bën thirrje qytetarëve që të konsumojnë sa më shumë ujë, të ajërosin shtëpinë në mëngjes, ndërsa në pikun e vapës t’i mbyllin.

Gjithashtu ISHP këshillon qytetarët që të vishen me rroba të lehta dhe të përdorin kremn mbrojtës kundër rrezeve të diellit.

Screenshot 14 20
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img