Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Vendi “shkëputet” nga ditët përvëluese të verës, sot pritet shi me shtrëngata, ja kur do përmirësohet moti

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi do të përjetojë shkëputje të shkurtër nga ditët përvëluese të verës deri në mesditën e së martës. Reshjet gjatë mesditës së të hënës do të jenë të formës së shtrëngatave të shkurtra dhe në orët e pasdites do të ndërpriten në të gjithë vendin. Të martën reshjet do të jenë lokale e të përkohshme.

Më tej do të vijojë moti me diell e temperatura në rritje si më poshtë, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e mesatare. Prej ditës së mërkurë përgjatë bregdetit era do të fitojë forcë hera herës e vrullshme duke u pasuar nga shtim i dallgëzimit 4 deri 5 ballë në brigjet e Jonit. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img