Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Vendi nuk gjen qetësi nga zjarret, flakët masive përhapen me shpejtësi në Fushë-Arrëz, dyshohet i qëllimshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër vatër zjarri është aktivizuar mbrëmjen e sotme, këtë herë në pyjet e Fushë-Arrëzit.

Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe pyjore me pisha pranë rrugës së Krrabit, ndërsa dyshohet të jetë i qëllimshëm.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, si dhe ndalimin e përhapjes së tyre në zonën pyjore.  

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img