Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

Vendi në flakë, plasin granata dhe mortaja në një repart ushtarak në Përrenjas

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme ka ndodhur një shpërthim në një zonë që dikur përdorej si repart ushtarak në Përrenjas.

Në këtë zonë kanë plasur disa mortaja dhe granata pas një zjarri të rënë në shkurre.

Nga shpërthimi mësohet se nuk ka njerëz të lënduar, ndërsa forcat e zjarrfikësve kanë mbërritur në vengjarje për të normalizuar situatën.

Nga zjarri i rënë janë djegur rreth 15 hektarë tokë kështu raporton Abc News.

Policia ka mbërrritur në vengjarje për të zbardhur situatën.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img