Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

Vendi i bllokuar nga bora, shpëtohet vajza e vogël, trasportohet me helikopter në spital

Lajme të ngjashëm

Për shkak të reshjeve intensive të borës shumë zona të vendit janë të bllokuara.

 

Më problematike situata paraqitet në zonat e Pukës, Kukësit, Malësisë së Madhe, Dibrës, Gjirokastrës dhe Korçës.

Ndërkohë një vajzë e vogël e cila ka pasur ndërlikime shëndetësore është sjellë me helikopter në Tiranë. E vogla po merr trajtim mjekësor.

Ndërkohë një rast i ngjashëm u regjistrua edhe dje. Një 25-vjeçare solli në jetë në shtëpi fëmijën e saj të dytë.

25-vjeçarja ka lindur pa probleme dhe është transportuar me autoambulancë në maternitetin e Elbasanit.

Tashmë ajo ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore, ku dhe po merr trajnimin e nevojshëm.

Më shumë