Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Vendi fillon të marrë frymë, me heqjen e orarit, rihapen pubet dhe shkollat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Boris Johnson u ka bërë thirrje të gjithë njerëzve që të sillen më me përgjegjësi dhe të kujdesshëm teksa kopshtet, pubet dhe restorantet do të rihapen.

Anglia së fundmi ka ardhur me një lehtësim drastik të masave të vendosura për parandalimin e Covid-19.

Me heqjen e orarit kufizues, dyqanet jo-thelbësore, parukeritë, sallonet e thonjve dhe palestrat do të rihapen gjithashtu.

Megjithëse, numri i personave të cilët do të qëndrojnë në një ambjent të mbyllur do të jetë I kufizuar.

Oficeri I policisë ka paralajmëruar se të gjitha forcat do të jenë në gadishmëri në të gjithë vendin dhe do të përpiqen  të monitorojnë të gjithë qytetarët të cilët do të shkelin rregullat.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img