Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

“Vendi është i sigurt”, zëdhënësi i talebanëve ftesë Merkelit: E mirëpresim në Kabul

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëdhënësi i talebanëve, Zampintoulach Muxhahid i ka bërë një ftesë kancelares gjermane Angela Merkel për të vizituar Kabulin.

Ai është shprehur se me këtë ftesë duan të tregojnë se pas trazirave vendi tani i është kthyer normalitet dhe se është i sigurt.

“Ne do ta mirëpresim ngrohtësisht zonjën Merkel në Kabul, ” tha zëdhënësi i talebanëve Zabidullah Mujahid në një intervistë me gazetarin gjerman të gazetës BILD , Paul Rontsheimer.

“Ne duam të kemi një marrëdhënie të mirë me Gjermaninë. Ne duam që qeveria gjermane të ketë marrëdhënie diplomatike të mira me qeverinë tonë të re. Ne gjithashtu do të donim që Gjermania të na mbështeste dhe të na ndihmonte në fushën humanitare” u shpreh ai ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img