Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Vendet e BE-së ‘zhgënjehen’ nga Gjermania, vaksinat anti-Covid nuk shpërndahen në mënyrë të barabartë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjermania ka blerë 30 milion doza shtesë të vaksinë Pfizer duke thyer kështu paktin evropian.

Lajmin e ka bërë të ditur gazeta Bild dhe më pas u konfirmuar edhe nga ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn.

Shtetet anëtare të BE-së u solidarizuan me njëri tjetrin, për t’i siguruar në mënyrë kolektive vaksinat.

Sipas informacioneve nga mediat e huaja, Merkel ka bërë një marrëveshje me kompaninë Pfizer dhe Biontech për të rritur prodhimin e vaksinës në Gjermani.

Vendet e tjera e kanë quajtur të padrejtë një vendim të tillë, pasi sipas tyre njerëzit nuk po trajtohen në mënyrë të barabartë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img