Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Velma e filmit vizatimor “Scooby Doo” ‘deklarohet’ me orientim seksual si lesbike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Karakteri i animuar i Scooby Doo, Velma është zyrtarisht një vajzë lesbike. Në një klip të filmit të ri “Trick or Trick, Scooby-Doo”, Velma Dinkley, vajza me syze dhe fund të kuq shfaqet duke rënë në dashuri me stilisten Coco Diablo.

Për fansat e Scooby Doo, është për tu thënë, që diçka e tillë pritej. Që Vilma është homoseksuale ishte diçka që dyshohej prej shumë kohësh. James Gunn, skenaristi i filmit të parë të Scooby Doo, kishte konfirmuar seksualitetin e personazhit, por kurrë zyrtarisht në ekran.

“Në 2001 në skenarin fillestar, Velma ishte thjesht homoseksuale. Por produksioni i mbajti gjërat e qeta, duke e bërë atë të paqartë seksualitetin e saj”, tha ai.

Lajmi është mirëpritur nga anëtarët e këtij komuniteti në mbarë botën.

Më shumë
spot_img
spot_img