Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Vëllezërit dhunojnë barbarisht prostitutën shqiptare në Itali, arrestohen 3 shqiptarë dhe bashkëpunëtori i tyre

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

789ef1c9b785dc084e7ea5818462329c

Policia italiane ka shkatërruar një rrjet prostitucioni i drejtuar nga një grup shqiptarësh.  

Karabinierët e Isola kanë vënë në pranga 3 shtetatas shqiptarë, dy burra dhe një grua si edhe një shtetas italiane si krerët e këtij rrjeti prostitucioni. Grupi vepronte në sheshet e Isola, Costigliole, Vigliano, Agliano, Monticello d’Alba dhe Alba.

Rrjeti u zbulua pasi një prostitutë shqiptare u sulmua fizikisht nga krerët, duke treguar mavijosje dhe dëmtime në këmbë, kyçe dhe kokë. Vajza tha se u sulmua nga dy bashkatdhetarë, të cilët e rrahën atë me stolin në të cilin ajo ishte ulur duke pritur për klientët.

Ata gjithashtu i kishin marrë celularin dhe e kishin lënë në mes të rrugët.

Në krye të bandës janë dy vëllezër shqiptarë. Ata ishin menaxherët e grupit të vajzave që jetonin së bashku në një apartament në qendër të Asti me dy gra që prostituuan dhe ndihmuan vëllezërit në kontrollimin e “kolegëve” të tjera.

Pastaj është italiani, 73-vjeçari U. C, banues në Alba, me një rekord të pastër, i cili luante rolin e “shoferit të taksisë” për bandën, duke shoqëruar vajzat në fushat e caktuara për ta, në të cilat prisnin klientët.

Të dy vëllezërit janë në burgjet e Asti dhe Alessandria në pritje të marrjes në pyetje para magjistratit. Gjatë kontrolleve, u gjetën para, të cilat besohet se ishin pjesë e të ardhurave të vjedhura nga vajzat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img