Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vëllai i Sokol OLLDASHIT bën me TURP Berishën e Bashën: S’u kujtuat për të! Prisni që mëshira e kohës t’ju falë pushtetin...(E PLOTË)

Shkruar nga Newsbomb

Në 20 nëntor të 2013 u nda nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi teksa udhëtonte nga Elbasani drejt Tiranës.

Në 5-vjetorin e ndarjes së Olldashit nga jeta e kujton i vëllai, Ardian Olldashi. Në një mesazh të publikuar në faqen e tij në Facebook, vëllai i deputetit të ndjerë shkruan duke mos u kursyer për ish kryeministrin Berisha dhe kryetarin e PD, Lulzim Basha.

"Nuk u kujtuat' me vetëdije për Sokol Olldashin një muaj pasi ishte larguar në kongresin tuaj të rimëkembjes, kujtoheni pesë vjet pa një dite më pas ne luginën tuaj të lotëve, ku prisni që mëshira e kohës, ndoshta kur do jeni zbardhur vetëm nga floket t’ju falë edhe një herë pushtetin që nuk dini ta fitoni', shkruan ai ndër të tjera.

E plotë:

NE EMER TE TIM VELLAI

„Democrazia e narcizizmit“ e mbarsur me gjeste te bujshme, deklarata boshe, fraza te prera me mase per rrethanat dhe interesat ne rrjetet sociale me bind edhe nje here qe populli shqiptar eshte me i mire se politikanet qe ka. Sidomos e kam fjalen per ate pjese te klases politike qe nuk arriti kurre te ishte opozite. Ne vend qe te ndermerrnin rruge te reja, ndoshta te veshtira dhe te rrezikshme preferuan te thaheshin, te atrofizoheshin se bashku me partine e tyre.

Koha eshte mesuesi me i mire. Koha po tregon se c‘bene. Si karroca pa kale ne tatepjeten e deshtimit kerkojne te kapen kudo. Kapen tek datat perkujtimore (te gabuara si cdo gje qe bene ne jete)per te mos perfunduar ne faqen qesharake te historise si ata qe shkaterruan, perdhunuan, keqperdoren besimin dhe shpresen e manipuluar te demokrateve te vertete.

Nuk u „kujtuat“ me vetedije per Sokol Olldashin nje muaj pasi ishte larguar ne kongresin tuaj te rimekembjes, kujtoheni pese vjet pa nje dite me pas ne luginen tuaj te loteve, ku prisni qe meshira e kohes, ndoshta kur do jeni zbardhur vetem nga floket t’ju fale edhe nje here pushtetin qe nuk dini ta fitoni.

Ju dhe ipertrofia juaj e Unit jeni pergjegjes historike te kesaj katastrofe qe demokratet e vertete nuk ju kishin borxh.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese