Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
9 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

‘Vëlla i dashur’, nënkryetari i PDK thirrje Ramës: Hap disa qendra vaksinimi për qytetarët e Kosovës, unë vetë dua ta bëj…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i PDK së Kosovës, Xhavit Haliti ka kërkuar nga kryeministri Edi Rama që të hapë qendra për të vaksinuar qytetarët e Kosovës.

Kjo pasi sipas tij institucionet e Kosovës janë duke e neglizhuar sigurimin e vaksinave. Ai i kërkon Ramës të veprojë sa më shpejt si në rastin e bluzave të bardha të Kosovës që po vaksinohen në Kukës.

Ai vetë tha se kërkon të marrë çfarë do lloj vaksine që marrin qytetarët e Shqipërisë.

Postimi i plotë i Xhavit Halitit:

Thirrje publike kryeministrit shqiptar, Edi Rama

Vëlla i dashur Edi, kryeministër i Shqipërisë, marrë parasysh gjendjen e rëndë në Kosovë me pandeminë COVID-19, dhe në anën tjetër, neglizhencën e institucioneve të vendit për të siguruar vaksinën, të bëjë thirrje që të hapni disa qendra vaksinimi për të gjithë qytetarët e Kosovës.

Ky veprim do të ishte i mirëpritur dhe i domosdoshëm në këtë kohë të ligë.

Prandaj, vepro sa më shpejt si me rastin e punëtorëve shëndetësorë të Kosovës, për të shpëtuar jetë njerëzish.

Unë dua të vaksinohem me cilëndo vaksinë që janë duke u vaksionuar bashkëkombasit e mi në Shqipëri. E, si unë janë shumë në Kosovë.

Kryeministër na ndihmo të lutem që ta kalojmë edhe këtë sfidë që e ka goditur njerëzimin.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit