Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Vëlla dhe motër u kapën me mina në Lezhë, vajza shtatzënë mbërrin duke qarë në gjykatë

spot_img

Lajme të ngjashëm

92d31bfbf2720e28aceb9b96fd5d8f40

Kanë mbërritur në gjykatë për tu njohur me masën e sigurisë motër e vëlla, Armand Lukani dhe Amelda Elezi, të cilët u kapën në Lezhë mina me telekomandë.

Gjatë momentit të hyrjes ne Gjykata motër e vëlla kanë shpërthyer në lot, ndërsa babai i tyre tha se jetojnë në kushte të vëshira ekonomike  dhe nuk kanë lidhje me minat.

Amelda Elezi mësohet se është e martuar dhe shtatzënë, ndërsa familjaret nuk kanë pasur mundësi as per te paguar avokatin mbrojtës.

Dy të rinjtë nga Vlora u arrestuan dy ditë më parë në Lezhë pasi iu gjet në çantë bombame  telekomandë që mendohet se do i shisnin me një cmim prej 2500 eurosh.

 

Më shumë

spot_img