Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Veliaj zbulon bisedën me Ramën, cili ka qenë pengu më i madh i tij në 11 vite si kryebashkiak i Tiranës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7fad6fc3eece101cb1abc3a21a91e3f5

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka zbuluar një bisedë me kryeministrin edi Rama.

Teksa e ka pyetur për pengun më të madh që ka pasur si kryebashkiak i Tiranës në 11 vite, Rama i ka thënë se ishte Piramida.

Sot nis zbatimi i projektit të ‘rijetëzimit’ të Piramidës së Tiranës, teksa Veliaj premtoi se mbaron në 2023.

”I thashë Edi cila është gjëja që të ka ngelur peng. Fjala e parë ishte Piramida. Nuk ka qenë vetëm peng i Edit, por i kujtdo, kujtdo që ka qenë pjesë e Tiranës, është rritur me të, apo ka rrëshkitur këtu tek Piramida.

Projekti fitues është nga Holanda, na duhen dhe financat përvec saj. Në këtë bashkëpunim tashmë, kemi mundësuar gjithë financimin për një punë 2-vjeçare, për rijetësimin e Piramidës që do jetë qendra më e madhe dixhitale në Ballkan. Në pamundësi për një event të madh, duhet të shtyjmë festën e madhe afër fundit.

Duam ta kthejmë në një ekosistem dixhital, jo vetëm mësimin, start-up, apo kompanitë teknologjike.”- tha Veliaj.

Më shumë

spot_img
spot_img