Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Veliaj vendos lule ku u vranë 4 protestuesit në Bulevard: Drejtësia e re të ndreqë atë që se bëri dot drejtësia e vjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c47c135bac447dbecaa3311fa0940334

Dhjetë vite më parë, 4 protestues të pafajshëm, Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika do të humbisnin jetën nga plagët e marra nga zjarri i hapur nga policia dhe garda në Kryeministri, ku ministër i Brendshëm ishte Lulzim Basha. 

Sot, Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, deputetë dhe qytetarë bashkë me familjarë të 4 viktimave, kanë vendosur lule në 4 vendet ku u vranë 4 protestuesit në Bulevard.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj thekson se 21 Janari është një ditë reflektimi për të mos harruar dhe për t’i kërkuar drejtësisë së re përgjegjësinë për të ndrequr atë që s’e bëri dot drejtësia e vjetër

“TË PAHARRUAR! 21 Janari është një ditë reflektimi për të mos harruar dhe për t’i kërkuar drejtësisë së re përgjegjësinë për të ndrequr atë që s’e bëri dot drejtësia e vjetër! #MosHarro #Drejtësi”, shkruan Veliaj.

Më shumë

spot_img
spot_img