Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Veliaj: Unë besoj që është detyrë e kryetarit të Bashkisë të reflektojë humorin e qytetit

spot_img

Lajme të ngjashëm

2eaec5a6fc421be2c2979887fdc687d5

Erion Veliaj, i ftuar për Krishtlindje sot në Top Channel përveç të tjerash ka folur për detyrën si kryebashkiakë. 

Sipas tij, detyra e kryetarit të bashkisë është të caktojë dhe humorin e qytetit.

‘Detyra e kryetarit të bashkisë, atij që drejton qytetin është të caktojë dhe pak humorin. Në momentin që ti je i kollarisur qoftë edhe në veshje, tërë kohën  i paaksëesueshëm,krijon një distancë. Unë besoj që kur dhe ti si tifozi numër një i qytetit tënde kur je në këtë jumor atëhëerë është ngjitëse. Në momentin që ti qesh, reflekton humorin tënd ndërkohë që s’ke thënë asgjë për të qeshur përveç se të kalojë streset dhe dramat e menaxhimit të qytetit, është edhe të reflektojë humorin e qytetit’, tha Veliaj.

Më shumë

spot_img