Veliaj takon ambasadorin e Kuvajtit, ndihmë për projektet e infrastukturës

Publikuar tek: politike, më 15:45 05-08-2015 Veliaj takon ambasadorin e Kuvajtit, ndihmë për projektet e infrastukturës

Kryebashkiaku i ri i Tiranës, Erion Veliaj është takuar sot me Ambasadorin e Kuvajtit në Tiranë, Najib Al-Bader. Në një deklaratë për shtyp nga Ambasada e Kuvajtit, Al-Bader ka theksuar edhe njëherë mbështetjen e Kuvajtit për projektet e infrastukturës në Shqipëri.

Fondi i Kuvajtit për Zhvillimin Ekonomik Arab parashikon ndihmë për zhvillimin e Shqipërisë ndëpërmjet projekteve humanitare, sociale, arsimore dhe kulturore.

Al-Bader diskutoi gjithashtu për vendosjen e një gur themeli të një monumenti në qendër të Tiransë për të nderuar lidhjet midis Kuvajtit dhe Shqipërisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094120502471924
array(1) { ["section"]=> string(79) "veliaj-takon-ambasadorin-e-kuvajtit-ndihme-per-projektet-e-infrastuktures-17809" }