Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Veliaj: S’është ambicia ime të bëhem Kryeministër

spot_img

Lajme të ngjashëm

bbc6ffb9f5969df797c44e9966b6e07c

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shprehet se në ambicien e tij politike nuk do që të bëhet kryeministër.

I pyetur nga gazetari Denis Dyrnjaja në Open nëse në planet e tij është edhe posti i kryeministrit nisur dhe nga deklaratat e fundit të socialistit Ervin Bushati.

‘Nuk është fare, ambicia ime politike të merrem me një ngarkesë të tillë politike. Nëse do merrem me punet e qytetit nuk mund të merrem dhe me atë. Po ta keni vënë re unë nuk mungoj kurrë në mbledhjet e bashkisë, jam i fokusuar aty, pra’, tha Veliaj.

Më shumë

spot_img