Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Veliaj poston foton e veçantë nga stërvitja e “Defender 21”: Rast unik për të promovuar aleancën tonë me SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka qenë i pranishëm në nisjen e stërvitjes ushtarake “Defender Europë 21” në Portin e Durrësit.

Ai ka shpërndarë një foto në krah të ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim, teksa shkruan se ky është një rast unik për të promovuar aleancën e vendit tonë me SHBA-në.

“Defender Europe 21 nisi sot stërvitjen në Shqipëri. Është një rast unik për të promovuar aleancën tonë me SHBA-në dhe Nato-n, si dhe forcuar më tej angazhimin tonë të ndërsjellë për të qendruar besnikërisht krah njëri-tjetrit në kohë të mira dhe të vështira. Faleminderit”, shkruan Veliaj krahas fotos.

Sot nisi stërvitja më e madhe ushtarake e aleatëve të NATO-s në këto 30 vite në vendin tonë  “Defender Europë 21” në Portin e Durrësit. 

E pranishme në nisen e stërvitjes ishte dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim, gjeneralë të lartë të SHBA-së, kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta, si dhe diplomatë të tjerë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img