Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Veliaj: Petrit Fushës po ia bëjnë çunin deputet, është fyerje për inteligjencën e të gjithëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9706e9f1657210b4db29b3c83c895565

Lëvizja Socialiste për Integrim ka vendosur në listën e saj të kandidatëve për deputet edhe Aldi Fushën, djalin e një prej prokurorëve të përjashtuar nga Vetting-u.

Kryebashkiaku Erion Veliaj, e ka cilësuar këtë akt një fyerje për qytetarët e Tiranës, ndërsa shtoi se Ilir Meta dhe Sali Berisha janë streha e vetme e drejtësisë së korruptuar, të cilët u përjashtuan nga sistemi i drejtësisë pas reformës në drejtësi.

“Petrit Fushës po ia bëjnë çunin deputet! Kjo është të fyesh inteligjencën. Ata e dinë që nuk kanë të ardhme në drejtësi, ndaj i vetmi shans është të fitojë Ilir Meta me Sali Berishën, se po fituan ata, do zhbëjnë ligjet e do rikthehen të gjithë “Gjin Gjonët”,” u shpreh Veliaj.

Kryebashkiaku tha se sot me reformën në drejtësi që bëri mazhoranca, “drejtësia bën drejtësi, jo ankand”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img