Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Veliaj nga Kavaja: Luli erdhi mbi Range Rover 100 mijë euro, për t’u thënë njerëzve jam më lart se ju; Sjellja e Metës, mesjetare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0d9bbae100317418f9cbab6d6eb7fa9a

Nga Kavaja, drejtuesi politik për PS-në, Erion Veliaj tha se Shqipëria ka nevojë për njerëz që i shërbejnë dhe jo për njerëz që duan të tregojnë se kush është shefi, apo për të tjerë që i bëjnë duan t’i marrin gjërat me dhunë.

“Kur shikon birin e botës që hipën mbi Range Rover-in, si podium 100 mijë euro, për t’i thënë të tjerëve: ‘Unë jam më lart se ju! Ju jeni aty në rrugë të duartrokisni, unë jam mbi Range Rover, si shef i madh’. Nuk na duhen shefa, na duhen shërbëtorë, na duhen njerëz që na ndihmojnë dhe punojnë”, u shpreh Veliaj.

Duke ju referuar këngëtares së famshme, Çiljeta Xhilaga, e cila sot u shfaq krah tij, Veliaj tha se pavarësisht bindjeve të ndryshme politike, me rëndësi është që të mos ketë përçarje dhe të mendohet bashkarisht për të ardhmen.

Teksa sjelljen e Presidentit të Republikës, Veliaj e ka cilësuar si mesjetare. Sipas tij, ata që nuk janë rehat, degradojnë në ekstreme të tilla.

“Nuk është e thënë të mendojmë të gjithë njësoj: nëse nuk bie dakord, shko gjykatë, por nuk rrihesh, në 2021 kjo është sjellje mesjetare. Kemi një shprehje që thotë: E bën nga belaja, kërcen nga belaja. Do të thotë se kush është i parehatshëm, kush është i dëshpëruar ka sjellje të dëshpëruara. Ai që është rehat me lëkurën e tij, që nuk i ka rënë në qafë askujt, që beson tek e drejta, tek e mira, tek e bukura, tek bashkimi, s’ka nevojë të rrihet me njeri dhe s’ka nevojë të ulërasë apo të mallkojë njerëz”, përfundoi Veliaj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img