Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Veliaj në Kavajë, mesazh për Bashën: Vetëm po vdiqa unë do të kalojë leja për vilën e pestë! Fal një nga ato që ke dhe pastaj…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fe927388ef39fc09234da1f54ec2c507

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ditën e sotme ka qenë në qytetin e Kavajës, ku ka zhvilluar një mbledhje me strukturat e Partisë Socialiste.

AI ka dhënë edhe një mesazh për kryedemokratin Basha, kunati i të cilit ka ngritur një padi për Veliajn për shkak të një leje të padhënë nga kryebashkiaku.

Veliaj tha se vetëm kur të vdesë ai do të kalojë leja për vilën e pestë, ndërsa ka shtuar se kunati i Bashës duhet të falë një nga vilat që ka dhe më pas të aplikojë për vilën tjetër.

S’keni bërë gjë për tërmetin tha! Dakord, deri tani ne kemi bërë 1000 shtëpi private dhe kanë filluar dhjetra pallate. Po ti çfarë bërë për tërmetin? Ai bëri 4 vila dhe kishte ardhur në Bashkinë e Tiranës të aplikonte për vilën e pestë. I thashë: Vetëm po vdiqa unë do të kalojë leja për vilën e pestë. Ik fal një nga ato që ke sepse kjo është një paturpësi dhe pacipësi e pashoqe. Fal një nga ato që ke, pastaj eja apliko për vilën e 5. Unë s’jam kundër biznesit, por kur ndërton politikën mbi përçarjen, mbi frikën, mbi ndasitë, kur i sulesh çdo gjëje të mirë, atëherë trego me vepra që bën një gjë për popullin. Fal një nga ato që ke dhe po të japim vilën e 5-ë. Sa të jem unë kryetar bashkie nuk do të ketë vilë të pestë sepse çdo gjë ka një limit, ka një masë”, u shpreh Veliaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img