Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Veliaj mesazh ngushëllimi për kryebashkiakun e Rrogozhinës: Ike beftas e dhurove veç buzëqeshje, dashuri e përkushtim për qytezën e vogël

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohshme nga jeta të kolegut të tij , kryebashkiakut të Rrogozhinës, Haxhi Memolla.

 “Shpesh zoti na shtyn për mirësi, përqafime e bashkëpunim pa e kuptuar pse. Por me sa duket ka një pse! Prehu në paqe miku ynë, Haxhi Memolla, kryetar i Bashkisë Rrogozhinë! Ike beftas e dhurove veç buzëqeshje, dashuri e përkushtim për qytezën e vogël e gjithë ne që të njohëm”, shjkruan Veliaj në mesazhin e ndjerë.

Kryebashkiaku socialist ka pësuar infarkt dhe ka ndërruar jetë në Peshkopi duke konsumuar kafe në lokal pasi kishte shkuar të shihte ndeshjen Korabi – Egnatia.

Memolla njihej edhe si biznesmen. Ai ishte pronar i restorant “Memolla” në Rrogozhinë. Sakaq ai ishte i martuar dhe babai i tre fëmijëve, dy djemve dhe një vajze.


Më shumë